5 přírodních tipů, jak zatočit s plísní

5 přírodních tipů, jak zatočit s plísní

Kdo z nás někdy nebojoval doma s plísněmi. Její nebezpečí na nás číhá všude. Nejvíce v místnostech s vyšší vlhkostí, například v koupelně nebo kuchyni, potrápit může domácnosti s větším množstvím květin nebo akváriem. Nejen, že plísně nevzhledně vypadají, ale především jsou nebezpečné a můžou trvale poškodit naše zdraví. Pojďme si ukázat 5 tipů, jak se rychle, levně a hlavně bez použití chemie tohoto nepřítele zbavit.

 1.Tea Tree Oil

Olej čajovníku australského by rozhodně neměl chybět v naší domácnosti. Je to 100% přírodní antiseptikum. A rozhodně si umí poradit i s plísní. Stačí si jen připravit jednoduchý sprej, a to smícháním dvou šálků vody se dvěma lžičkami tea tree oleje. Tento přípravek poté nastříkejte na postižená místa. Nic nemusíte otírat ani čistit, za pár dní nebude po plísni ani památka.

2.Ocet

Už dříve jsme se u nás v radách a tipech zmiňovali, jak nedocenitelným pomocníkem při úklidu je obyčejný ocet. Nebojte se na plíseň vyzkoušet bílý destilovaný. Pomocí rozprašovače jej nastříkejte na postižená místa, hodinu počkejte a povrch poté očistěte vodou.

3.Peroxid vodíku

Další účinné a levné řešení, jak se zbavit plísně. Potřebovat budete 3% roztok peroxidu vodíku, a to tak že smícháte stejný podíl peroxidu vodíku s jedlou sodou a octem. Tuto směs opět nalijete do rozprašovače a ošetřete místa zasažená plísní.

4.Jedlá soda

Každá správná hospodyňka musí mít doma v kredenci jedlou sodu. I ta je skvělým bojovníkem při odstraňování plísní. Směs octu, jedlé sody a vody nastříkejte na postižené povrchy, nechte nějakou dobu působit a otřete vlhkým hadříkem. Dobře funguje na sprchy a vany.

5.Olej z citrusových jadérek

Výhodou oproti Tea Tree oleji je to, že nemá tak výraznou vůni. Směs připravíte smícháním dvou šálků vody s 20 kapkami extraktu. Podobně jako u ostatních přípravků, i zde směs nanesete pomocí rozprašovače a necháte působit. Nestíráte.

 

  …a bonusový tip na závěr  

Naše úklidová společnost www.2tahy.cz vám ráda pomůže v boji s plísněmi, a to například použitím parních čističů. Ty si u nás můžete kdykoliv zapůjčit, případně si u nás objednejte úklid domácnosti a my všechnu nepříjemnou práci uděláme za vás.