6 tipů, jak odstartovat eco-friendly domácnost

6 tipů, jak odstartovat eco-friendly domácnost

 Deset let zpátky téměř nikdo z nás neznal pojmy jako vegan, eco-friendly domácnost nebo zero waste. S rozmachem sociálních sítí si v posledních pár letech spousta z nás začíná uvědomovat problematiku znečišťování ovzduší a přemýšlíme, jak alespoň trochu můžeme pomoci světu, aniž bychom změnili svůj život o 360°. Nebojte, společnost 2tahy opět přichází s pár tipy pro vás.

1.Snažte se vyhnout plastům, alespoň při nakupování

 Já například nedám dopustit na tzv. ekopytlíky na ovoce a zeleninu, které s sebou vždycky nosím v tašce. Použít je můžete ale třeba také na pečivo. Stojí pár korun, vejde se do nich spousta věcí a můžete je prát v pračce společně s ostatním prádlem. Má sestra zas nedá dopustit na obyčejnou síťovku, kterou tak rády používaly naše maminky a babičky. Vyrazte na farmářský trh s obyčejnou síťovkou a budete překvapeni, co vše se do ní vejde.

2.Čistící prostředky

 Téma, kterému jsme se tady na webu www.2tahy.cz věnovali už tolikrát. Nenakupujte čistící přípravky, u kterých si připlatíte pouze za značku a zkuste to cestou našich babiček. S octem, citrónem nebo jedlou sodou. Sami budete překvapeni výsledkem a za ušetřené peníze si můžete koupit něco hezkého do domácnosti.

3.Rozmyslete si, za co utrácíte

 Téma, které trápí v posledních letech celý svět. Asi to známe všichni, především dámy. Jak často jdeme do nákupního centra a užíváme si, že si koupíme tričko za 49 korun nebo džíny ve slevě za 150. V dané chvíli máme samozřejmě pocit, že jsme ušetřili, ale zároveň si neuvědomujeme, že i kvůli kvalitě nám tyto kousky ve skříni někdy nevydrží ani půl roku. Nebojme se připlatit si za kvalitu, ty džíny si pak užijeme dalších pět let.

4.Bezobalové obchody

 Hit posledních pár let. Máte doma sklenice od okurek, kompotu nebo kysaného zelí? Rozhodně je nevyhazujte, zamiřte s nimi do tzv. bezobalového obchodu a naplňte je cereáliemi, luštěninami nebo sušeným ovocem.

5.Čaj

Můj přítel je milovník čaje. Na druhou stranu ale není úplným příznivcem čaje sypaného. Kdykoliv ale jdeme na nákup a on si chce koupit nový čaj, kontroluje, zda jsou sáčky v krabici ještě zvlášť zabalené v plastovém obalu.

 6.Odličovací tamponky

A moje eco-friendly rada na závěr. Já si třeba moc oblíbila látkové odličovací tamponky, které už v dnešní době můžete koupit na spoustě míst. Nemám spočítáno, jestli tím ušetříte peníze, ale rozhodně tím pomůžete přírodě, a to se počítá!

2tahy- Váš čas navíc