7 nápadů, jak využít v domácnosti aviváž

7 nápadů, jak využít v domácnosti aviváž

 

Většina z nás používá aviváž především při praní, prádlo je díky ní krásně měkké a voňavé. My jsme pro vás našli ale další vychytávky, jak vám může právě aviváž pomoci nejen vaši domácnost provonět, ale také jí dodat lesk.

1. Náhradník aromalampy

Aviváž může sloužit například jako levná náhrada aroma lamp nebo vonných difuzérů. Dejte do skříně k oblečení talířek s ubrouskem namočeným v aviváži. Výsledkem budete příjemně překvapeni a vůně vydrží ve vaší skříni několik dní.

2. Leštidlo

Aviváž je i skvělý přípravek na leštění a ocenit to můžete například v koupelně. Na dlaždice, sprchový kout či vanu ale i na zrcadlo nebo záchod vyzkoušejte směs vody a aviváže, v poměru 1 díl aviváže na 4 díly vody. K leštění si vezměte hadřík nebo rozprašovač.

3.Plovoucí podlahy

Stejnou směs můžete použít i při vytírání PVC a plovoucích podlah ve vaší domácnosti. Oceníte jak lesk, tak příjemnou vůni, která jen znásobí pocit čistoty.

4.Záclony a závěsy

Nikdo z nás asi nepere záclony každý měsíc. Na tuto nepopulární činnost si vyhrazujeme čas maximálně čtyřikrát do roka. Aviváž jim ale může dodat vůni každý týden. Do rozprašovače dejte jeden díl aviváže a 3 díly vody a postříkejte jím záclony a závěsy. Roztok se dá samozřejmě použít například i na koberce nebo ložní prádlo.

5.Štětce od barvy

Tohle zná asi každý z nás. Po malování jsme nechali zaschnout barvu na štětcích a barva tak ztvrdla. Nezoufejte. I tady je skvělým pomocníkem právě aviváž. Budete potřebovat roztok 1 litru vody s 0,5 dcl aviváže. Štětce do něj ponoříme a necháme je v něm přes noc.

6.Skvělý čistič oken

Aviváž dodá vašim oknům neuvěřitelný lesk. Smíchejte horkou vodu s trochou aviváže. Hadříkem namočeným v této směsi pak okna umyjte. Stejnou vychytávku můžete vyzkoušet také na oknech vašeho auta.

7.Odmašťovač

V neposlední řadě můžete aviváž využít i při úklidu kuchyně. Je totiž také skvělým odmašťovačem. Zde nebudete potřebovat žádný roztok s vodou, jen samotnou aviváž. Naneste ji na mastné povrchy a setřete hadříkem.

S provoněním vaší domácnosti vám samozřejmě může pomoci i naše firma www.2tahy.cz. Zarezervujte si na našem webu přes kontaktní formulář úklid vaší domácnosti a my se o vše postaráme za vás! Sleduj nás na fb a instagramu.