Aromaterapie, difuzér nebo aromalampa?

Zatočte se špatnou náladou – udělejte si radost vonným difuzérem nebo aromalampou

Domácnost by neměla být jen čistá a uklizená, ale měla by být i voňavá. Pomoci nám k tomu mohou nejrůznější svíčky, vonné tyčinky či vonné difuzéry. Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak si i vy můžete provonět vaši domácnost a zrelaxovat mysl po náročném dni.

Aromaterapie – pohlazení pro tělo i duši

Aromaterapie je v posledních letech čím dál více populární a snad v každé domácnosti najdete v dnešní době minimálně vonné svíčky. Co to vlastně aromaterapie je? Zjednodušeně řečeno je to léčba vůněmi. Využívá éterické oleje a jiné vonné složky, které napomáhají navodit příjemnou atmosféru, náladu, pomáhají při rýmě a nachlazení, či jiném onemocnění nebo zmírnit stres.

Mezi asi nejpopulárnější éterické oleje patří citrusy, jehličnany, dále se také často používají citronová tráva, levandule, cedrové nebo santalové dřevo, jasmín či růže, eukalyptus nebo máta.

Kupte si hit letošních Vánoc – vonný difuzér

Pokud i vy chcete provonět vaši domácnost, investovat můžete například do aromalampy či vonného difuzéru. V dnešní době už je nabídka tak široká, že nebudete mít problém najít kousek, který se bude designově hodit do vašeho bytu.

Velkým hitem, který našel pod stromečkem určitě nejeden z nás, jsou teď vonné difuzéry. Jeho velkým plus je například to, že jeho používání je bezpečnější než používání vonných svíček, tyčinek či aromalamp. Některé difuzéry také dokáži zvlhčit vzduch nebo jej zbavit nečistot. Zde samozřejmě záleží, jaký difuzér si zvolíte a kolik do něj budete investovat. Cenově se pohybují od 400 do 2 tisíců korun.

Zvažte, který tip difuzéru je vhodný pro vaši domácnost

V současnosti se prodávají dva druhy difuzérů. Vzduchové a ultrazvukové. Použití vzduchových difuzérů nevyžaduje ani kapku vody. Do skleněné baňky nalijete malé množství esenciálního oleje a ten pomocí malé pumpy vhání vzduch a začne jej tak rozptylovat po okolí. Ultrazvukové difuzéry navíc zvlhčují ovzduší. Do nádržky se nalije voda a k ní se přidá pár kapek esenciálního oleje. Na dně nádržky je vibrující membrána.

Pozor při výběru esenciálního oleje

V neposlední řadě nepodceňujte výběr esenciálních olejů. Volte tak, aby pro vás byla vůně příjemná, vyvolávala ve vás hezké pocity a dobrou náladu. Nebo si nechte poradit přímo v obchodě. Při použití vždy platí pravidlo, že méně je více, proto si vždy přečtěte, kolik kapek oleje je vhodné použít.

Nezapomínejte na klasiku – svíčky či potpourri

Další možností, jak provonět vaši domácnost, jsou například vonné svíčky a vonné tyčinky. I zde je výběr více než dostatečný, ať už se to týká designu či vůní. Při jejich výběru dávejte pozor na složení a vybírejte jen ty s z čistě přírodních surovin.

Hezkým a zároveň voňavým doplňkem ve vaší domácnosti může být také potpourri. Jedná se o směs různobarevných bylin, ovoce, květin, které se aranžují do nejrůznějších skleněných či dřevěných nádob. Pokud chcete, aby byla vůně více intenzivní, opět můžete přidat pár kapek esenciálního oleje.

S provoněním domácnosti vám pomůže i firma 2Tahy

Asi nic vám nezlepší náladu více než přijít po celodenním stresu z práce domů do voňavé domácnosti. Vyhrajte si s vůněmi, zkoušejte nové, experimentujte a časem si najděte tu svou nejoblíbenější. V první řadě byste se ale měli vždy cítit příjemně a dobře naladěni. S provoněním vaší domácnosti vám samozřejmě může pomoci i naše firma www.2tahy.cz. Zarezervujte si na našem webu přes kontaktní formulář úklid vaší domácnosti a my se o vše postaráme za vás! Sledujte nás i na fb a instagramu 2tahy.