Robotický vysavač

Nevíte si rady, co koupit vašim blízkým na Vánoce? Co třeba robota, co za ně uklidí?

Období Vánoc se nezadržitelně blíží a s ním i náš často zoufalý boj s tím, co nadělit našim nejbližším pod stromeček. Mezi časté dárky patří nejrůznější domácí spotřebiče, které by nám měly alespoň trochu usnadnit naši každodenní starost s úklidem a údržbou domácnosti. Co třeba takový robotický vysavač? Přemýšleli jste někdy o jeho nákupu? Proč by právě tento dárek mohl potěšit vaše blízké pod stromečkem? Pojďme se podívat na jeho výhody a nevýhody.

Obrovský boom zaznamenaly robotické vsavače už pár let zpátky a v dnešní době jsou součástí nejedné domácnosti. Tento malý pomocník nám může velice usnadnit náš život, navíc je skladný, tichý a dokáže pracovat i v době, kdy nejsme doma.

Drobky a zvířecí chlupy? Žádný problém

Ideální je pro každodenní úklid, vysaje drobné nečistoty, ale i jemný prach či mastnotu. Pokud má navíc tzv. UV-C lampu, vaši domácnost vydezinfikuje a poradí si s bakteriemi a roztoči. Ocení jej majitelé domácích mazlíčků. Hravě totiž vysaje nejrůznější chuchvalce chlupů. Tento typ vysavače je i skvělým dárkem pro starší osoby, kteří nemají už tolik energie či mají sníženou pohyblivost. Nemusejí se tak namáhat s těžkým klasickým vysavačem.

Velkou výhodou je to, že vysavač můžete díky časovači nastavit tak, aby vysával každý den, například když jste zrovna v práci, takže máte o starost míň a přijdete do čisté domácnosti. Tyto vysavače se navíc dají ovládat i mobilem.

Tyto minivysavače ocení především domácnosti, které mají doma tvrdé podlahy – tzn. linoleum, parkety, plovoucí podlahy či dlažby, Poradí si i s koberci, ale spíše s těmi, co mají krátký vlas.

Nebojte se připlatit za kvalitu

Jednou z věcí, na  kterou si u těchto robotů stěžuje spousta lidí, je jejich orientace v prostoru. Právě kvůli této funkci se rozhodně vyplatí investovat do dražšího modelu. Modely nad pět tisíc již disponují senzory, kamery i lasery a jsou tak při úklidu výrazně účinnější.

Pokud patříte mezi tzv. sběratele a máte podlahu pokrytou nejrůznějšími serepetičkami, jako jsou vázy, květináče a jiné dekorace, pak asi nebudete s tímto vysavačem nejlepší kamarád. Tento robot má rád spíše méně zastavěnou plochu. Při prvním ozkoušení vysavače byste tak měli být doma, abyste viděli, která místa vaší domácnosti jsou pro něj kritická a které předměty tak proto musíte vždy odstranit předtím, než chcete nastavit časovač a nechat robota pracovat v době, kdy nejste doma.

Ideální dárek pro alergiky, rodiny s dětmi i či seniory

Na rozdíl od klasických vysavačů tyto menší mají samozřejmě i menší kapacitu sběrného koše, proto musíte počítat s tím, že je musíte častěji vyprazdňovat, zejména pokud máte doma děti či domácí mazlíčky.

Při nákupu tohoto chytrého pomocníka je rozhodně jeho cena. Pokud si nebudete chtít připlatit za kvalitnější vysavač, který nabízí více funkcí, asi budete po pár týdnech zklamaní. Nechte si tedy poradit v obchodě, nebo si projděte pár recenzí na internetu předtím, než se rozhodnete pro koupi.

Od robotnického vysavače nemůžete očekávat zázraky. Nikdy vám nenahradí klasický vysavač či mop a vy tak jednou za týden stejně budete muset uklidit váš dům či být svépomocí. Rozhodně vám ale zjednoduší život při každodenním úklidu. Potěší osoby se sníženou pohyblivostí, alergiky, domácnosti s dětmi a zvířectvem, ale i ty z vás, kteří jsou časově zaneprázdnění a nemají tak čas uklízet pravidelně. www.2tahy.cz doporučují robotický vysavač, jako skvělý dárek pro rodinu.