Nejrizikovější místa v domácnosti

Vyhrajte váš boj s bakteriemi a udržujte vaši domácnost čistou a bezpečnou.

Už více než rok žijeme s koronavirem. Asi více, než kdy dřív tak přemýšlíme o tom, jak udržet naši domácnost čistou, správně dezinfikovanou a také jak se ubránit nejrůznějším bakteriím, které jsou přítomny všude kolem nás. V některých částech domácnosti se ale množí více, než si myslíme. Pojďme se podívat, která místa jsou ta nejrizikovější. 

 

Kuchyň – místo, kde mají bakterie večírek každý den 

Bakterie milují vlhké prostředí. Proto se dokážou velice rychle množit v houbičkách a utěrkách. Houbičku vždy po použití propláchněte horkou vodou, určitě používejte častěji i nějaký antibakteriální přípravek a jednou za 14 dní vyměňte starou za novou. Spousta z nás v dnešní době vyměnila látkové utěrky za papírové. Ano, je to samozřejmě lepší volba, pokud chceme zabránit množení bakterií, na druhou stranu vytváříme spoustu odpadu. Neříkejte ne látkovým utěrkám, jen je častěji vyměňujte a při praní perte minimálně na 40 stupňů.

Pravidlo, které snad zná každý z nás. Naše domácnost by měla být vybavena hned několika prkénky na krájení a při jejich používání bychom měli dodržovat jasná pravidla – především to zásadní, nikdy nekrájejte maso na stejném prkénku jako zeleninu či ovoce. Ideálně je vždy označit prkénka samolepkou, či mít prkénka různých barev. A i zde platí pravidlo, dezinfikujte jak často to jde. Pokud nechcete používat chemii, ideálním pomocníkem je ocet. 

 

Klávesnice plná chipsů i mastný ovladač

Dělá to spousta z nás. Sedíme večer u televize, před sebou misku s chipsy a do toho přepínáme programy, pracujeme na notebooku nebo koukáme do mobilu. Klávesnice nebo ovladače tak bývají plné drobků a mastnoty. Navíc jsou to věci, které denně používají všichni členové domácnosti. Nezapomeňte proto pravidelně čistit a dezinfikovat veškerou elektroniku. Ideální jsou antibakteriální ubrousky. 

 

Toaleta – vyhněte se chybě, kterou dělá spousta z nás

Dalším místem, které užíváme několikrát za den, je samozřejmě toaleta. Snažte se vždy při spláchnutí sklopit víko. V případě, že tak nečiníte, vytváříte opět ráj pro množení bakterií. Buďte proto více důslední při používání toalety a pokud si nebudete chtít zvyknout pokládat víko dolů, měli byste pravidelněji uklízet podlahu v okolí toalety. 

 

Pozor na vypínače a kliky

Kliky a vypínače – dennodenně se jich dotýkáme nespočetněkrát. Častokrát před příchodem domů ještě dříve, než si stihneme umýt ruce. Proto opět nezapomínejte dezinfikovat i tato místa, alespoň jednou za týden. A to samé udělejte i s vašimi klíči. 

 

Náš cíl – čistá, bezpečná, ale rozhodně ne sterilní domácnost 

Jak už bylo řečeno výše, nejen covid, ale spousta jiných bakterií, které přenášejí nemoci, jsou všude kolem nás. Nikdo z nás samozřejmě nechce žít ve sterilním prostředí a usínat a probouzet se s antibakteriálním rozprašovačem u hlavy. To po vás nikdo nechce. Stačí jen se vyvarovat zásadním chybám, které všichni z nás děláme při každodenních činnostech. 

Naše společnost 2tahy myslí na tyto věci za vás. Proto se můžete spolehnout, že při úklidu vaší domácnosti kromě vůně a čistoty zaměříme i na dezinfekci míst, která někdy možná unikají vaší pozornosti. Naším cílem a přáním je, aby vaše domácnost byla nejen čistá, ale i bezpečná – pro vás i vaši rodinu. Zkontrolujte, co všechno naše firma nabízí – na webu www.2tahy.cz