Novoroční dieta: Prvních 5kilo dolů!

Novoroční předsevzetí? Zkuste si jej zjednodušit s pár rady od nás

Známe to všichni. S příchodem nového roku si každý z nás dává mnohdy nereálná novoroční předsevzetí, která dodrží plnit první dva týdny a pak postupně sklouzneme zpět k našim zlozvykům a špatným návykům. Možná je to ale tím, že na to jdeme špatně. Přestaňte utrácet peníze za detoxové šťávy, které vám slibují úbytek váhy 5 kg za týden, nezačínejte po tisící s novou zázračnou dietou a neinvestujte váš čas do konzultací s lidmi, kteří nabízí své služby, aniž by byli odborníky například na výživu a nutriční stravování. Zkuste si nastavit reálné cíle a najet na nový zdravý životní styl.

1)Kde začít? Vždy u pitného režimu

Pokud chceme rozproudit náš metabolismus a vyhnat toxiny z těla, základem je vždy pitný režim. Pijte minimálně 2 litry denně. Nejlepší variantou je samozřejmě čistá voda, vhodné jsou i bylinkové čaje. Zapomenout byste měli na alkohol, ale jednou za čas nám samozřejmě sklenička prosecca s kamarádkami neublíží. Vhodné nejsou ani ovocné šťávy a džusy, které jsou plné cukru.

2)Jezte více bílkovin

Bílkoviny by měly být nedílnou součástí našeho každodenního jídelníčku. Jsou vhodné při hubnutí a pomáhají také růstu svalů. Nejvíce bílkovin získáme z masa, vajíček, sýrů. Při očistě organismu jsou také vhodnými potravinami luštěniny, oříšky, tofu nebo sója.

Nezapomínejte na zelenou zeleninu

Listová zelenina je skvělým pomocníkem při hubnutí a detoxikaci organismu. Obsahuje chlorofyl, který má antioxidační účinky. Pravidelně byste tak měli jíst například špenát, kapustu, zelí, přidávejte do salátů nebo jen tak na chleba rukolu, či řeřichu.

3)Pravidlo 80/20

Proč tolik nesnášíme diety? Protože máme zakázáno vše, co máme rádi. Přitom není nic špatného na tom, dát si jednou za čas v naší oblíbené kavárně kousek dortu, sníst na oslavě narozenin chlebíček nebo si koupit v kině popcorn. Pokud se budeme řídit pravidlem, že 80% našeho jídelníčku budou tvořit nutričně bohaté suroviny, zbylých 20% nám zůstane na čokoládu, skleničku vína nebo zmrzlinu.

4)Hýbejte se

Nemusíte trávit ve fitku 7 hodin v týdnu. Najděte si druh pohybu, který vás bude bavit a do kterého se nebudete nutit. Skvěle se budete cítit po dlouhé procházce, pročistíte si hlavu, budete na čerstvém vzduchu a spálíte i nějaké ty kalorie. Nebo zkuste do vašeho cvičebního plánu zapojit kamarádku. Ať už budete cvičit u vás doma v obýváků nebo si spolu zajdete na lekci zumby. Navzájem se podpoříte a nebudete si hledat výmluvy, proč se vám zrovna dnes nechce cvičit.

5)Poraďte se s odborníkem

Pokud nevíte, jak začít, obraťte se na odborníka. S nutričními poradci se v posledních letech roztrhl pytel a máme tak z čeho vybírat. Rozhodně se ale neobracejte na někoho z Facebooku či Instagramu, zkuste si najít nutričního poradce ve vašem okolí. Získáte tak osobní přístup, možnost docházet na pravidelné konzultace a i měření bude rozhodně přesnější.

 6)Offline detox

Důležitým bodem pro očistu organismu je také náš mentální stav. V dnešní době jsme pod neustálým tlakem a stresem, už proto, že naše mobily mají neustálé připojení k internetu a my se tak nemůžeme kolegům či šéfovi vymluvit na to, že zrovna nejsme na mailu. Zkuste si dát alespoň jednou za čas offline den od všech sociálních sítí, emailů a dohánění pracovních restů doma v obýváku. Vypněte telefon, zajděte si na procházku do lesa, vezměte kamarádku na wellness, zajděte si na masáž.

7)Užívejte si spánek

K dobrému duševnímu zdraví patří samozřejmě i spánek. Spát bychom měli v průměru mezi 7 až 9 hodinami denně.

8)Přepněte na zdravější životní styl, výsledek bude stát za to

Nejlepším detoxem by měl být pro naše tělo přechod na zdravý životní styl. Neměli bychom si ale v hlavě nastavit, že se jedná o něco, při čem budeme trpět a nebudeme si moc dopřát to, co máme rádi. Měli bychom mít na paměti, že vše začíná v naší mysli. Pokud opravdu budeme chtít, budeme mít silnou vůli a přestaneme se vymlouvat, po pár týdnech se budeme cítit lépe, zdravější, s lepší náladou a rozhodně budeme mít i více energie. A to za to rozhodně stojí.

Firma 2tahy vám přeje do vašeho nového startu silnou vůli, méně stresu a úspěch v tom, čeho chcete dosáhnout. Sledujte nás na fb 2tahy a instagramu.