Utrácíte hromadu peněz za bílé oblečení? Víte, jak se o něj správně starat?

Utrácíte hromadu peněz za bílé oblečení? Víte, jak se o něj správně starat?

Také si rádi kupujete do svého šatníku bílé košile a trika? A také se vám podobně jako mně po čase přestanou líbit, protože začne být zažloutlé, zašedlé a zdobí jej spousta nejrůznějších skvrn, kterých se nedokážete zbavit? Možná pro vás máme pár rád, jak se těchto nehezkých skvrn zbavit, případně úplně vyvarovat.

První rada některým z vás asi bude připadat směšná, ale bílé prádlo bychom nikdy neměli míchat v pračce s ničím barevným. I takové tričko, které má na sobě třeba jen pruhy nebo barevný nápis, by se mělo přidávat už k prádlu barevnému.

Dávejte si pozor, na kolik stupňů perete

Pozornost musíme také vždy věnovat štítkům, které doporučují, na jakou teplotu můžeme zapnout program. Syntetické materiály pouze na 40 stupňů, bavlna snese i 60, u ložního prádla utěrek nebo prostěradel bychom se neměli bát ani 90 stupňů.

I když to bude znamenat o pár korun více ve vašem rodinném rozpočtu, vždy byste doma měli mít prací prášek na bílé a barevné prádlo. Speciální prášky na bílé prádlo totiž obsahují rozjasňující složky a bělící látky.

Spousta z nás dělá také chybu v tom, že se snaží do pračky naplnit až nepřiměřené množství prádla. Ano, bude vás to stát víc času a energie, ale po vyprání nebudete alespoň zklamaní, že se polovina prádla nevyprala podle vašich představ.

Zažloutlé skvrny zachrání jako vždy ocet

Trápí vás skvrny od potu v podpaží vašich oblíbených košil nebo triček? Tady nám opět pomůže námi už tolikrát zmiňovaný ocet. Prádlo namočte na pár hodin do teplé vody s octem, počítejte přibližně se sklenicí na kyblík vody.

Pamatujete si reklamu se sloganem „Vodní kámen, to je prevít, ten vám zničil pračku,“? Lehce vám může zničit i vaše oblíbené módní kousky. Pokud ještě není příliš pozdě a nepotřebujete zavolat odborníka nebo vyhodit starou pračku do sběrného dvora, v boji s vodním kamenem vám opět pomůže, světe div se, ocet. Jednu litrovou láhev octa nalijte do bubnu pračky a pusťte program na nejvyšší teplotu. Ocet si poradí i s usazenými zbytky prášku, gelu nebo aviváže.

Pokud jste jako já milovníky bílých košilí, pak věnujte pozornost následujícím řádkům. Košile vždy otočte naruby a zapněte všechny knoflíky. Na zašedlé nebo zažloutlé rukávy a límce odborníci doporučují před vybráním použít obyčejné jádrové mýdlo. Především u košil vždy pečlivě kontrolujte, či jsou z umělého materiálu nebo z bavlny a zda je tak můžete prát dohromady, nebo raději zvlášť.

 

Nesnášíte žehlení? Společnost 2tahy vám ráda pomůže

Zmáčknout knoflík na pračce a prádlo pověsit není až takový žrout času. Co ale rozhodně většina z nás nesnáší, je žehlení. Nechcete si znepříjemnit víkend jednou z nejméně oblíbených domácích činností? Pozvěte si společnost 2tahy. Vyžehlíme, poskládáme a uložíme a vy si tak vyšetříte jedno celé odpoledne – a zajdete si třeba na kafe a zákusek. Co vy na to? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho webu www.2tahy.cz.